Ankie Boekers Knol Leeftijd

Ankie Boekers Knol Leeftijd: Het geachte Anneke “Ankie” Broekers-Knol (geboren 23 november 1946) is een Nederlandse politica en juriste die sinds 11 juni 2019 staatssecretaris van Justitie en Veiligheid is in het kabinet-Rutte III. Zij is op 11 juni in deze functie benoemd. 2019. Leden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (PPFD) zijn onder meer haar (VVD).

Van 2 oktober 2001 tot 11 juni 2019 was zij lid van de Eerste Kamer en van 2 juli 2013 tot 11 juni 2019 was zij voorzitter van de Eerste Kamer. Voorheen was zij directeur van de afdeling Moot Court and Advocacy van de Universiteit Leiden, waar zij jarenlang heeft gewerkt.

Ankie Boekers Knol Leeftijd
Ankie Boekers Knol Leeftijd

Ze begon haar politieke loopbaan als gemeenteraadslid in Bloemendaal, waar ze van 1986 tot 1997 diende. Broekers-Knol was van 2003 tot 2007 voorzitter van de Vaste Commissie Veiligheid en Justitie van de Eerste Kamer.

Anneke (Ankie) Broekers-Knol (geboren 23 november 1946 in Leiden, Nederland) is een politicus in Nederland. Sinds 11 juni van dit jaar is zij staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.

Namens de VVD was zij van oktober 2001 tot juni 2019 in de Eerste Kamer der Staten-Generaal, een functie die zij sinds 2001 bekleedde. Van 2013 tot 2019 was zij tevens voorzitter van de Eerste Kamer en daarmee voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties van de Verenigde Staten van Amerika.

Broekers-Knol studeerde van 1965 tot 1970 aan de Universiteit Leiden, waar hij afstudeerde in Nederlands recht. Van 1971 tot 2012 werkte ze als onderzoeksassistent en universitair docent aan de juridische afdeling van dezelfde universiteit, waar ze ook onderzoeksassistent was.

Ankie Boekers Knol Leeftijd
Ankie Boekers Knol Leeftijd

Van 1988 tot 1992 was ze lid van het faculteitsbestuur van de universiteit. Van 1992 tot 2012 was zij directeur van Moot Court, een praktijkrechtbank voor studenten aan de Universiteit Leiden School of Law.

Broekers-Knol werd in 1986 namens de VVD gekozen tot gemeenteraadslid van Bloemendaal en bekleedde die functie tot haar pensionering in 1997. In 2001 werd zij gekozen om haar partij in de Eerste Kamer te vertegenwoordigen.

Zo was ze betrokken bij justitie en was ze onder meer voorzitter van de Vaste Commissie Veiligheid en Justitie van juni 2011 tot juli 2013. Verder was ze lid van de Senaatscommissie van de Gezamenlijke Raad voor hoorzittingen en van beroep, en vicevoorzitter van de Senaatscommissie voor Europese samenwerkingsorganisaties.

Na het aftreden van senaatsvoorzitter Fred de Graaf in juni 2013 diende Broekers-Knol een petitie in om de nieuwe senaatsvoorzitter te worden. De aanvraag werd in juli 2013 goedgekeurd. Op 2 juli 2013 werd ze verkozen tot president van de Verenigde Staten.

Een particulier wetsvoorstel van Rob Jetten (D66), dat de benoeming van de burgemeester uit de Grondwet zou hebben geschrapt, kreeg op 20 november 2018 slechts één stem van haar fractie.

Ankie Boekers Knol Leeftijd
Ankie Boekers Knol Leeftijd

Na lang wikken en wegen werd ze uiteindelijk uitgesloten van deelname aan de Senaatsverkiezingen van 2019. Op 11 juni 2019 kondigde ze haar afscheid aan uit de Senaat, waar ze achttien jaar in had gezeten.

Eerder deze maand, op 11 juni 2019, is Broekers-Knol beëdigd als staatssecretaris van Justitie en Veiligheid in het kabinet-Rutte III.

Ze nam het stokje over van haar voormalige partijgenoot Mark Harbers, die een maand eerder was gestopt. Broekers-Knol was met 72 jaar de oudste staatssecretaris in de geschiedenis van de Tweede Kamer. Broekers-Knol is een getrouwde inwoner van Overveen en moeder van twee dochters.

Ankie Boekers Knol Leeftijd

76 jaar

Ankie Boekers Knol Leeftijd
Blogs Top 100